Jest internet, nie działają przeglądarki…

article-new_ehow_images_a06_iq_68_fix-internet-not-working-errors-800x800

Dość często spotykam się z problemem kiedy to działa nam internet, można pingować, działają komunikatory, radio internetowe z winampa czy aimpa a nie działają przeglądarki. No, może nie one same nie działają ale nie otwierają nam stron. Do napisania dzisiejszej porady skłonił mnie właśnie taki przypadek, który spotkał mojego stałego klienta. A więc jak uporać się samemu z takim problemem? Poniżej postaram się pokrótce opisać rozwiązanie problemu. Najlepiej na czas testów po prostu wyłączyć firewalla, jeżeli takowy jest uruchomiony.

Po pierwsze musimy zweryfikować czy połączenie internetowe działa prawidłowo. Aby tego dokonać w menu START -> Uruchom wpisujemy:

cmd.exe

i zatwierdzamy Enter

Powinniśmy ujrzeć mniej więcej taki okienko:
Okno wiersza poleceń

Teraz wpisujemy:

ping google.com

i zatwierdzamy Enter
Okno wiersza poleceń
Jak widać na powyższym obrazku połączenie z internetem działa prawidłowo (0% strat). Możemy teraz spróbować w przeglądarce otworzyć pingowany adres IP. W oknie przeglądarki zatem wpisujemy:

http://173.194.34.65

i jeżeli wszystko jest OK, powinna się nam otworzyć strona Google.
Google.com
Warto też sprawdzić czy mamy włączoną usługę DNS.

Start -> uruchom i wpisz tam – services.msc

Zobacz czy usługa Klient DNS jest uruchomiona. Jeśli nie – prawy klik i zrób START.
Usługi systemowe

Jeżeli powyższe zabiegi nie przyniosły pozytywnego rezultatu trzeba sprawdzić czy powodem nie są złe adresy serwerów DNS i ustawić najlepsze dla naszej lokalizacji. W tym celu pobieramy darmowy programik Namebench, który sprawdzi dla nas, jakie serwery DNS są najwydajniejsze dla naszej lokalizacji. Wyniki testów ujrzymy w okienku:
Best DNS
Teraz pozostaje wpisać najlepsze adresy serwerów DNS w ustawienia karty sieciowej. Poniższy filmik pokaże Wam jak to uczynić.

Zatwierdzamy wszystkie zmiany i sprawdzamy czy wykonane czynności pomogły naprawić nasz problem. Jeżeli nie, sprawdzamy zawartość pliku hosts. który domyślnie znajduje się w lokalizacji:

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\Hosts

otwierając go w notatniku lub innym edytorze tekstu. Prawidłowy plik hosts powinien wygladać tak: http://wklej.org/id/333066/

Jeżeli jednak tak nie jest należy go wyedytować tak, żeby wyglądał jak na zalinkowanym zrzucie. Jeśli dalej będzie to samo, to może być wirus. Profilaktycznie można zrobić skan Dr WEB CureIt!.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Wam uporać się z problemem. Miło mi będzie widzieć Wasze komentarze :)


http://goo.gl/ojDts

Zostaw komentarz